fbpx
deMens.nu

Brief aan de leerkracht

Beste leerkrachten niet-confessionele zedenleer,

 

Ik denk dat niemand jullie eraan moet herinneren dat vandaag de molen van het onderwijs opnieuw stevig begint te draaien. Die eerste schooldag zorgt niet alleen bij de leerlingen voor kriebels in de buik, maar ook voor de leerkracht is het vandaag ongetwijfeld een zeer speciale dag.

En vandaag nog dubbel zo veel. Want exact één jaar geleden wisten we dat we een heel moeilijk jaar tegemoet zouden gaan. Afstandsonderwijs, mondmaskers in de klas, looprichtingen etc. Kortom, een jaar waarin samen leren en samen leven bijna onmogelijk was.

En toch slaagden jullie erin om onder deze moeilijke omstandigheden de leerlingen te blijven motiveren en helpen om het beste uit zichzelf te halen. Het verliep ongetwijfeld niet allemaal van een leien dakje, maar jullie volharding het afgelopen jaar is bewonderenswaardig.

En die bewondering wil ik vandaag van harte uitspreken. Hoe moeilijk het ook was, jullie staan er toch maar weer.

Onze leerlingen zullen ongetwijfeld nood hebben aan de lessen niet-confessionele zedenleer. De samenleving is stevig door elkaar geschud en het zijn jullie die de leerlingen leren om daarmee om te gaan.

Tot slot wil ik afsluiten met een boodschap van Raymonda Verdyck, topvrouw van het GO!, die vandaag haar eerste dag pensioen geniet:

“Ik wil mijn grootste dankbaarheid uitspreken voor het werk dat onze leerkrachten elke dag verzetten. Zeker in het afgelopen anderhalf jaar hebben ze mij keer op keer verrast door hun inzet en aanpassingsvermogen. Hou dat vast, die passie voor onze leerlingen.”

 

Hartelijke groeten,

Freddy Mortier
voorzitter deMens.nu

Anne-France Ketelaer
algemeen directeur deMens.nu